Code Week

A programozás hete

Az európai programozási hét célja a programozás és a digitális jártasság szórakoztató és érdekes módon történő bemutatása.

A programozás megtanulásával jobban tájékozódunk a gyorsan változó világban, segít megérteni a különböző technológiák működését, készség- és képességfejlesztő hatásának köszönhetően pedig új ötleteket és innovációkat dolgozhatunk ki.

Iskolánkban ezen a héten a felső tagozatosok BBC micro:bit eszközökkel és programozásukkal ismerkednek az informatika órákon. A BBC micro:bit egy tenyérnyi méretű, programozható mikroszámítógép, LED-ekkel, gombokkal és számtalan szenzorral. Külön szoftver nélkül bármilyen webböngészőből kódolható, Blokkokban, Javascriptben, Pythonban vagy akár Scratchben is.

Az eszközök beszerzését a Piros Iskola Alapítvány anyagi támogatása tette lehetővé, melyet ezúton is köszönünk!

A kép forrása: codeweek.eu, microbit.org

Budapest, 2019. október 7.